KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Londra është “pushtuar” nga makinat super luksoze të sheikëve arabë

Rrugët kryesore të Londrës janë shndërruar në një paradë të vërtetë makinash luksoze. Makina qindra mijëra dollarëshe apo edhe miliona dollarëshe shkëlqejnë, ndërsa parkohen bukur në vende strategjike, ku të gjithë mund t’i shohin dhe të ëndërrojnë sikur t’i kishin. E në fakt ata që i zotërojnë nuk janë aspak …

Më shumë

Tramp:Ata që e përkrahin mbajtjen e armëve, duhet ta ndalojnë Hillary Klintonin

Kandidati republikan për president në SHBA Donald Trump ka lëshuar një deklaratë të fortë që ka ngjallur sërish debate. Sipas Trump, Hilari Klinton mund t’i emëroje vetë gjykatësit e Gjykatës së Lartë dhe mund të ndryshoje ligjin për mbajtjen e armëve. Në një miting mbajtur në Ullmington, në Karolinën e …

Më shumë

Putin pret Erdogan

Putin së shpejti në Turqi

Presidenti rus Vladimir Putin theksoi vullnetin rus për të rikthyer dialogun dhe marrëdhëniet dypalëshe duke pritur të martën në Shën Petërburg homologun e tij turk Rexhep Taip Erdogan, pas nëntë muajsh krizë diplomatike. “Vizita juaj, që zhvillohet pavarësisht situatës politike të brendshme shumë të komplikuar në Turqi, tregon se ne të …

Më shumë

Statuja e shenjtores së madhe Nënë Tereza vedoset në Rio De Zhaneiro

nene tereza

Një tjetër shqiptare përveç Majlinda Kelmendit ze vend në Rio De Janeiro. Është statuja e shenjtores së madhe Nënë Tereza e cila është vendosur në një shesh të rëndesishëm të  Rio De Zhaneiro në  Brazil. Vepra është realizuar nga skulptori Thoma Thomai, mundesuar nga biznesmeni Kadri Morina. Për realizimin e saj …

Më shumë