KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Rehabilitohet blloku i pallateve Agimi, Veliaj:Do të ndërhyjmë si në qendër edhe në lagje

Përfundon rebabilitimi i një tjetër blloku urban në kryeqytet. Pas atij në zonën e shushicës, është ndërhyrë edhe tek pallatet agimi. Kryebashkiaku i Tiranës përsëriti angazhimin për të investuar si në qendër të kryqytetit, edhe në lagjet e tij. Kryebashkiaku u kërkoi banorëve të zonës të mirëmbajnë investimet e bashkisë, …

Më shumë

Kanada:Parandalohet një sulm terrorist

Policia kanadeze ka vrarë një person që sipas zyrtarëve po planifikonte një sulm vetevrasës me bombë në një zonë publike. Policia kanadeze fillimisht ka ndaluar një sulm të mundshëm pasi ka pranuar informacione të besueshme për një kërcënim të mundshëm terrorist. Sipas një zyrtari të lartë policor, personi planifikonte përdorimin …

Më shumë

Ish-të përndjekurit:Burgjet komuniste të kthehen në muze

Ish-të përndjekurit politikë ndihen të pakënaqur që disa prej ish-burgjeve më famëkeqe për vuajtjet dhe torturat komuniste në Shqipëri, si ai i Spacit, monument kombëtar i kategorisë së dytë apo i Burrelit, nuk janë shndërruar ende në muze kujtese. Kreu i Institutit të ish-Përndjekurve Politikë një mbështetje të madhe shprehet …

Më shumë