KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Aksidentohen një grup turistësh në rrugën kombëtare Gjirokastër-Tepelenë

Një grup turistësh kanë mbetur të lënduar gjatë një aksidenti automobilistik ndërsa vizitonin Jugun e vendit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01.00 të së mërkurës në rrugën kombëtare Gjirokastër-Tepelenë, rreth 200 metra në hyrje të qytetit të Tepelenës. Minibuzi tip “Benz” ,me targa AA 520 NA në të cilin udhëtonin …

Më shumë

Kosovë,Biden:“Jemi në rrugë të sigurt drejt NATO-s dhe BE-së dhe patjetër një ditë edhe për në OKB”

Zv/presidenti amerikan Xho Bajden ka takuar paraditen e sotme presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa. Në përfundim të takimit, Xho Bajden dhe presidenti i Kosovës, dhanë një konferencë për shtyp. Gjatë fjalës së tij, Thaçi theksoi se Kosova do të mbetet e izoluar pa përcaktimin e vijes …

Më shumë

Rusia bombardon Sirinë

Avionët rusë kryen misione luftarake mbi Siri nga një bazë iraniane, hera e parë që një fuqi e madhe e bën këtë që prej revolucionit islamik të vitit 1979. Bombarduesit rusë u ngritën në fluturim nga baza ajrore Hamedan në perëndim të Iranit dhe goditën objektiva të Shtetit Islamik dhe …

Më shumë

Zjarre në Kaliforni

Më shumë se 80 mijë persona janë evakuuar për shkak të zjarreve të fuqishme në pjesën lindore të Los Anxhelosit, në shtetin amerikan, Kaliforni. Guvernatori i këtij shteti, Jerri Braun ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme. Rreth 34 mijë shtëpi janë të rrezikuara, ndërsa gjendje e rëndë mbretëron në rajonin San …

Më shumë