KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Kapshticë, goditen dy raste të trafikut ndërkombëtar të narkotikëve në dalje të kufirit shqiptar

Shërbimet e Policisë Kufitare të Kapshticës, në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit kundër Narkotikëve, në dalje të kufirit shqiptar , kanë goditur dy raste të trafikimit të drogave të forta drejt shtetit Grek. Gjatë këtij operacioni 4 shtetas u arrestuan në flagrance shtetasit , Ledi Nurçe, 38 vjeç, banues në …

Më shumë

Zjarre masive në Gjirokastër

EC: Rreziku i zjarreve për shkak të temperaturave të larta është ende evident

Gjatë 24 orëve të fundit në Qarkun e Gjirokastrës janë rregjistruar disa zjarre masive me dëme të konsiderueshme në sipërfaqet pyjore dhe kullota. Një vatër problematike zjarri ka qenë ajo e rregjistruar në zonën e fshatit Prongji, Gjirokastër ku është dashur ndërhyrja nga ajri me helikopter për shuarjen e flakëve. …

Më shumë