KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Lojrat Olimpike Rio 2016 (foto galeri)

Momentet më të spikatura të garave të ditës së 12-të të Lojërave Olimpike “Rio 2016”, që sikundër çdo veprimtari madhore sportive ndërkombëtare, po sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar. -të të Lojërave Olimpike “Rio 2016”, që sikundër çdo veprimtari madhore sportive ndërkombëtare, po sillet për sportdashësit drejtpërdrejt …

Më shumë

Mijëra pelegrinë në malin e Tomorrit

Mijëra peligrinë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, dhe gjithë bota do të udhëtojnë gjatë këtyre ditëve drejt malit të shenjtë të Tomorrit, ku besimtarët bektashinjë kremtojnë festën e tyre të përvitshme. Numri i pelegrinëve që mbërrijnë në malin e Tomorrit për të kremtuar ditën e shenjtë të bektashinjve pritet të arrijnë …

Më shumë

Motrat bamirëse gjermane

gjermani, motrat bamirese, mdihme

Motrat bamirëse të Misionit “Shën Jozefi” në qytetin e Fushë Arrëzit, Gratias Ruf dhe Bernadette Ebenhoch janë nderuar nga Republika Federale e Gjermanisë me Urdhërin e Meritës. Ceremonia e dorëzimit të këtij titulli akorduar murgeshave gjermane që ndihmojnë të varfrit në Shqipërin e Veriut u organizua në Ambasaden Gjermane në …

Më shumë