KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

OKB: Regjimi i Al-Assad dhe ISIS kanë përdorur armë kimike në Siri

Kosova

Një ekip ndërkombëtar i Kombeve të Bashkuara ka dalë në perfundimin se regjimi i Bashar Al Asad dhe militantët e shtetit islamik kanë ndërmarrë sulme kimike në Siri gjate viteve 2014 dhe 2015. Hetuesit ndërkombëtarë akuzojnë qeverinë siriane se ka përdorur gaz klorin gjatë dy sulmeve në dy fshatra në veriperendim të …

Më shumë