KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Sistemet antiraketore mbrojnë pallatin presidencial të Erdogan

Sistemet për mbrojtje antiraketore do të sigurojnë pallatin presidencial në Ankara, i cili në tentimin për grusht shtet më 15 korrik ishte cak i aeroplanëve dhe helikopterëve të pjesëmarrësve në grusht shtet, deklaroi zëdhënësi i presidentit, Ibrahim Kalin. Ai theksoi se janë ndërmarrë masa kundër sulmit ajror jo vetëm mbi …

Më shumë

Ndryshimet kushtetuese-Manjani letër “Venecias”: Marrëveshja PS-PD nuk mjafton për të pasur konsensus

Manjani urdhëron: Përmbarimi të mos konfiskojë apartamentet me kontrate dhe të banuara!

Kreu i Ministrisë i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka dërguar një letër kreut të Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio, ku i shpreh falënderimet për ekspertizën e dhënë për kryerjen e reformës në drejtësi në Shqipëri. Në një reagim në rrjetet sociale, kreu i Ministrisë së Drejtësisë, thotë se votimi i …

Më shumë

Meta ndërpret vizitën në SHBA

Meta: Të pakësohet numri i deputetëve dhe biznesmenëve në parlament

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, ndërpret vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për t’u kthyer në Shqipëri dhe për të sqaruar konfuzionin e krijuar ditëve të fundit që kanë për qëllim prishjen e konsensusit historik parlamentar të 21 korrikut për reformën në drejtësi. Lajmi është njoftuar …

Më shumë

Specialistët e policisë rrugore thirrje për respektimin e sinjalistikës rrugore

Tejkalimi i shpejtësisë nga drejtuesit e automjeteve është shkaku kryesor i aksidenteve tragjike të ndodhura muajin e fundit në aksin kombëtar Gjirokastër – Tepelenë. Këtë e konfirmojnë edhe specialistët e policisë rrugore në jug, të cilët kërkojnë prej shoferëve respektimin e kodit dhe sinjalistikës rrugore. Gjatë këtyre ditëve me ardhjen …

Më shumë