KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Krimi në familje godet sërish

Një tjetër krim i rëndë në familje regjistrohet në orët e para të mëngjesit në Bulqizë. Drejtoria e Policisë Dibër njofton se Rudina Basha 36 vjeçe u arrestua në flagrancë pasi dyshohet të jetë autorja e plagosjes me thikë te bashkëshortit, Besnik Basha, 45 vjeç. I plagosuri ndodhet në Spitalin …

Më shumë

Papa në Poloni: Pranoni refugjatët

Gjatë vizitës në Krakov Papa Françesku kritikoi politikën e azilit të qeverisë nacional-konservatore të Polonisë. Polonia deri tani i ka bërë rezistencë politikës së BE-së ndaj refugjatëve. Ai kërkoi “gatishmëri për të pranuar ata, që arratisen prej luftrave dhe urisë”, deklaroi Papa Françesku gjatë takimit në Krakov me kryesinë e …

Më shumë

Lonley Planet: Alpet shqiptare, befasia e “VIA DINARICA”-s

Lonley Planet zbulon një tjetër detaj të pathënë për Shqipërinë dhe Ballkanin. Në gjurmët e Rrugës Dinarike: një korridor kulturor përmes Ballkanit, është titulli i shkrimit të gazetarit, Alex Crever. I cili u propozon lexuesve të Lonley Planet një udhëtim të veçantë për gjithë turistët aventurierë. E njohur si Trajektorja e Bardhë, Rruga …

Më shumë

Pronat private që preken nga ndërtimi i Unazës, kompensim me vlerë të plotë

“Unaza e Re", Bashkia e Tiranës dhe ARRSH kallzohen në prokurori

Shpronësimet e pronave private që preken nga ndërtimi i Unazës lindore të Tiranës (loti 3) do të bëhen me vlerë të plotë. Ky është një prej vendimeve të rëndësishme të marra sot nga Këshilli i Ministrave në mbledhjen e radhës. Pronarët e pasurive të paluajtshme, që shpronësohen,do të kompensohen në …

Më shumë