KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 76)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Britani e Madhe, Tereza Mej, favorite per kreun e Konservatorëve dhe kryeministres

May pritet t'i kërkojë mbretëreshës lejen për të formuar qeverinë

Ministrja e Brendshme e Britanisë Theresa May, e cila shpalli kandidaturën për të drejtuar Partinë Konservatore, po fiton gjithnjë e më shumë mbështetje. Mediat britanike shkruajnë se Theresa May ka marrë më shumë perkrahje nga deputetët konservatorë se sa 4 kandidatët e tjerë për postin e liderit të partisë dhe …

Më shumë

Putin: Efektet e daljes së Britanisë nga BE, do të ndjehen gjatë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se efekti traumatik i votimit në Britani për t’u larguar nga Bashkimi Evropian do të ndjehet për një kohë të gjatë, megjithëse janë qetësuar trazirat në tregun global.“Rezultati i referendumit e ka tronditur tregun, por në aspektin afat-mesëm gjithçka do të rregullohet”, ka thënë …

Më shumë

Rama i LSI: Ngjarja në Rinas, papërgjegjshmëri për sigurinë kombëtare!

Rama i LSI: Largimi i Manjanit, synonte normalizimin e bashkëpunimit mes dy partive

Grabitja në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka sjellë reagime të forta brenda koalicionit qeveritar. Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama në një komunikim me median e ka konsideruar ngjarjen si papërgjegjshmëri për sigurinë kombëtare. Sipas tij ndërsa Ministria e Brendshme deklaroi masa shtesë te sigurisë, banditët vjedhin një ditë …

Më shumë

Farmacitë, jo më pak se 20 metra larg nga institucionet shëndetësore publike

Duke filluar që sot, asnjë farmaci nuk mund të jetë në një distancë më pak se 20 metra nga institucionet shëndetësore publike. Asnjë subjekt farmaceutik nuk do të mund të përfitojë kontratë me Fondin nëse është në hetim apo deri në përfundim të plotë të hetimeve. Gjykata Administrative e Apelit Tiranë …

Më shumë