KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 75)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Çeki, qeveria hedh poshtë thirrjen e presidentit për referendum

Qeveria e Çekisë ka hedhur poshtë kërkesën e presidentit, Milos Zeman, që ky vend të mbajë referendum për anëtarësimin në Bashkimin Evropian dhe NATO, pas votimit në Britani për largim nga BE-ja. “Anëtarësimi në këto dy organizata është garantim i stabilitetit dhe sigurisë”, ka deklaruar mbrëmë zyra e kryeministrit të …

Më shumë

Grabitja në Rinas, acarohen marrëdhëniet prokurori-polici

Grabitja në Rinas, acarohen marrëdhëniet prokurori-polici

Ka shumë mundësi që grabitja spektakolare ne Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas ditën e enjte, të kthehet në një përplasje mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme. Menjëherë pas ngjarjes prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla ka urdhëruar hetimin e zyrtarëve të lartë të Policisë së Shtetit, duke …

Më shumë

Rama: “Arena Kombëtare” do të jetë ”një vlerë e shtuar”

Rama: "Arena Kombëtare" do të jetë një ”një vlerë të shtuar”

”Arena Kombetare” shtëpija e ardhshme e kuqezinjve, është vënë edhe një herë në qendër të vemendjes. Këshilli Kombëtar i Restaurimeve është mbledhur të premten për të vlerësuar projektin mbi restaurimin e fasadës së mbetur nga ish Stadiumit Kombëtar “Qemal Stafa”, i shembur pak ditë më parë. “Nuk jemi para faktit …

Më shumë

Kryeministria: Rama nuk ka marrë pjesë në ndonjë organizim elektoral të Presidentit Obama

PD padit kryeministrin për tre vepra penale, Rama i bën thirrje për Reformën në Drejtësi

Zyra e shtypit e kryeministrit Rama ka reaguar të premten ndaj dekarates së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sipas së cilës zoti Rama ka paguar 80 mijë dollarë të paligjshëm për dalë në fotot me presidentin amerikan Obama.   “Duke shprehur keqardhjen për manipulimin mediatik dhe propagandën e baltës lidhur me …

Më shumë