KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 74)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Samiti i NATO-s në Varshavë, Ivanov refuzon pjesëmarrjen

Ivanov refuzon dekretimin e ligjit për gjuhët

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov nuk do të marrë pjesë në samitin e NATO-s në Varshavë për shkak të injorimit të së drejtës ndërkombëtare, të vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, të aspekteve gjeopolitike dhe sfidave të sigurisë në rajon. “Përderisa nuk merren parasysh këto fakte, …

Më shumë

Anëtarët e Partisë Laburiste në Britani, plan për të detyruar Korbin të dorëhiqet me dinjitet

Anëtarët e qeverisë britanike në hije po përgatisin një plan për ta detyruar Xheremi Korbin të heqë dorë nga drejtimi i partisë Laburiste. Sipas BBC, deputetët laburistë duan të ndërmjetësojnë një kompromis, i cili parshikon ruajtjen e disa politikave kyçe te liderit laburist nëse ai dorëhiqet. BBC gjithashtu ka mësuar …

Më shumë

Basha: 26 vite më parë shqiptarët thyen perden e hekurt të diktaturës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një deklarate përkujtoi 26-vjetorin e futjes në ambasada të qytetarëve shqiptarë. Basha thekson se fatkeqësisht ende shqiptarët janë me sytë drejt emigrimit, duke nënvizuar si shkaqe varfërinë dhe pasigurinë. Për kryedemokratin, Qeveria aktuale është më e korruptuara e 25 viteve demokraci, që ju …

Më shumë