KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 73)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Gjermania kualifikohet pas 18 penalltish

Gjermania kualifikohet pas 18 penalltish

Gjermania u kualifikua për fazën gjysëmfinale të “Euro 2016” pas një takimi me nota dramatike me Italinë. Tifozët e Gjermanisë shpërthyen me brohoritje, ndërsa ata italianë u zhytën në dëshpërim, kur Jonas Hector  vetëm në penalltinë e 18-të arriti ti siguronte Gjermanisë kualifikimin. 90-minutshi historik midis tyre u mbyll me rezultatin …

Më shumë

Grabitja tek “Nënë Tereza”, Policia: 30 mijë euro për informatorin

Grabitja tek "Nënë Tereza", Policia: 30 mijë euro për informatorin

Ndërsa vijon intensivisht hetimet për ndalimin e grabitësve në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, policia shqiptare ka njoftuar se ka vënë në dispozicion shumën prej 30.000 Euro për çdo shtetas, i cili jep informacion të rëndësishëm për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Ajo ka vënë në dispozicion numrin 0694110217 si dhe …

Më shumë

Forumi i Crans Montanas, presidentit Nishani i akordohet “Çmimi i Fondacionit për vitin 2016”

Forumi i Crans Montanas, presidentit Nishani i akordohet "Çmimi i Fondacionit për vitin 2016"

Forumi i Crans Montanas i mbajtur ditët e fundit në Vienë, ka zhvilluar një ceremoni të veçantë ku ka ndarë “Çmimin e Fondacionit për vitin 2016”. Ai u akordohet liderëve të ndryshëm evropianë dhe botërorë, në shenjë mirënjohje dhe vlerësimi për angazhimin publik në promovimi e vlerave demokratike dhe një …

Më shumë

Gjukanoviç apel Kremlinit: Respekto të drejtën e Malit të Zi për anëtarësim në NATO

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç e konsideroi joracionale nismën ruse për neutralizimin ushtarak të Ballkanit dhe i bëri apel Kremlinit që të respektojë të drejtën e Podgoricës për marrjen e vendimit për anëtarësimin në NATO. “Ne respektojmë historinë e marëdhënieve ruso-malazeze, por edhe Rusia duhet të respektojë të …

Më shumë