KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 70)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Milva Ekonomi në forumin e Parisit

interkonjeksioni shqiperi-kosove, ministria ekonomise, milva ekonomia

Inagurimi i linjës të interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë, per ministren e zhvillimit ekonomik Ekonomi, është shembulli më të mirë i Procesit të Berlinit i cili po jep frytet e veta për krijimin e një tregu të përbashkët energjitik në rajon. Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, është duke marrë pjesë në Forumin e Parisit …

Më shumë

PD padit kryeministrin për tre vepra penale, Rama i bën thirrje për Reformën në Drejtësi

PD padit kryeministrin për tre vepra penale, Rama i bën thirrje për Reformën në Drejtësi

Partia Demokratike ka kallëzuar penalisht kryeministrin Edi Rama për të paktën sipas saj tre vepra penale, mashtrim, pastrim parash dhe ushtrim i ndikimit të paligjshëm. Deputeti demokrat Eduard Halimi tha se “Faktet e mbledhura nga organet ligjzbatuese amerikane, tregojnë qartë se 80 mijë dollarë janë paguar nga Shqipëria nga burime …

Më shumë

Tahiri: Që nga 2004 policia është ndalur të kujdeset për sigurinë në Aeroportin e Rinasit

Tahiri: Brenda policisë ka dekonspirues aksionesh

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e ka konsideruar një ngjarje shumë të rëndë, që cënon rendin publik dhe sigurinë kombëtare grabitjen në Rinas javën e kaluar. Por ai i quajti të çuditshme deklaratatat e zyrtarëve të aeroportit që fajsonin policinë. “Ju ftoj të jeni më të vëmendshëm lidhur institucionet që …

Më shumë

“Dermatoza nodulare e gjedhit”, Shqipëria bllokon importin e mishit nga disa vende të Ballkanit

Kosovë: Dermatoza nodulare mbyll tregjet e kafshëve

Ministria e Bujqësisë dhe Ushqimit, njoftoi bllokimin e importit të kafshëve të gjalla dhe të mishit nga disa vende të Ballkanit, pas lajmeve se në disa shtete të rajonit është shfaqur sëmundja “dermatoza nodulare e gjedhit”. Kjo sëmundje, e cila nuk paraqet rrezik për njerëzit, është tani e pranishme në …

Më shumë