KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

FA angazhohet në kontrollin dhe pastrimin e TAP

TAP rikthen tokën në gjendjen e mëparshme

Kompania EOD (Explosive Ordnance Disposal) e Forcave të Armatosura Shqiptare, është angazhuar në kontrollin dhe pastrimin nga armatimet dhe municionet në territorin ku është parashikuar të ndërtohet TAP (Trans Adriatic Pipeline), njofton ATSH. Sipas saj në këtë operacion kompania EOD po përdorin pajisjet e fundit të teknologjisë. Kontrolli do të …

Më shumë

Gjykata Speciale me marrëveshje të përkohshme me Hollandën

Reforma në Drejtësi, zbulohen emrat e anëtarëve jogjyqtare dhe joprokurorë të cilët do të jenë pjesë e KLP dhe KLGJ

Gjykata Speciale për Kosovën mund të nisë punën me një marrëveshje të përkohshme për selinë, deri në miratimin e Marrëveshjes me Kosovën nga Parlamenti i Hollandës, ka konfirmuar ambasadorja holandeze në Prishtinë, Gerrie Willems. Marrëveshja për Gjykatën Speciale me vendin mikpritës, Holandën, nuk është miratuar ende nga Parlamenti hollandez, për …

Më shumë

Obama: Trump nuk i do punëtorët

Obama: Trump nuk i do punëtorët

Donald Trump “nuk ka asnjë interes për njerëzit që punojnë”. Këtë e tha presidenti amerikan Barack Obama, duke kritikuar versionin pesimist që doli nga konventën republikane. “Ajo çfarë dëgjuam javën e shkuar në Kliveland nuk ishte karakteristike republikane, dhe sigurisht jo konservatore. Ajo çfarë dëgjuam ishte një version thellësisht pesimist …

Më shumë