KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Debati i parë televiziv në historinë e OKB-së. Kandidatët për kreun e organizatës shpalosin prioritetet

Dhjetë nga 12 kandidatët për postin e sekretarit të përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara morën pjesë në debatin e parë televiziv në historinë e OKB-së. Debati u zhvillua në sallën e Asamblesë së Përgjithshme dhe u transmetua drejtpërdrejtë përmes televizionit “Al-Jazeera”. Për dy orë e gjysmë kandidatët paraqitën …

Më shumë

Kryeministri turk: Ka ardhur koha për të ndryshuar ca gjëra në Siri

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, paralajmëroi vendet perëndimore se një organizatë terroriste nuk mund të përdoret për të asgjësuar një tjetër organizatë terroriste. Binali Yildirim dha një intervistë ekskluzive për rrjetin transmetues britanik, “BBC”. “Për të asgjësuar një organizatë terroriste nuk shfrytëzohet një tjetër organizatë terroriste. Nëse përdorni një grup …

Më shumë