KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

PD paralajmëron fakte për implikimin e ministrit të brendshëm në vjedhjen e Rinasit

PD paralajmëron fakte për implikimin e ministrit të brendshëm në vjedhjen e Rinasit

Partia Demokratike e opozitës paralajmëroi se do të publikojë të hënën fakte sipas të cilave në vjedhjen e Rinasit më 30 qershor të këtij viti, janë implikuar njërëzit e ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. “Partia Demokratike do të publikojë nesër fakte dhe të dhëna që vërtetojnë katërcipërisht bashkëpunimin e njerezve …

Më shumë

Festa e verës në Japoni

Festa e verës në Japoni

Japonia shënoi fillimin e verës me festivalin tradicional Gion. Qyteti ku përqëndrohen festimet është Kiotoja, ku rrugët ofrojnë për 10 ditë shfaqje shumëngjyrëshe dhe shpalosin traditën e vjetër japoneze. E veçanta e festivalit është tërheqja nëpër rrugë e 23 karrocave në të cilat qëndrojnë personazhe të veshura me rroba popullore …

Më shumë

Meta: I gatshëm të mbyllem jo vetëm me Bashën dhe Ramën, por edhe Lu e Vlahutin

Meta : Zgjedhje të reja nëse nuk miratohet reforma

Kryetari i parlamentit shqiptar Ilir Meta ka sfiduar jo vetëm politikën shqiptare, por edhe atë ndërkombëtare duke treguar vendosmëri për miratimin e Reformës në Drejtësi. Pas deklaratës së ambasadorit amerikan Lu se zoti Basha dhe Zoti Rama, duhet të gjenin medoemos zgjidhje duke u mbyllur në një dhomë sëbashku, zoti …

Më shumë

Turqi, valë arrestimesh dhe shkarkimesh pas dështimit të grushtit të shtetit

Turqi, 1000 të arrestuar për grushtin e dështuar të shtetit

Dështimi grushtit të shtetit në Turqi është shoqëruar me arrestime masive në radhët e ushtrisë turke, një pjesë e së cilës u përfshi në këtë tentative. 2839 ushtarë, përfshirë oficerë shumë të lartë janë arrestuar. Sipas mediave janë arrestuar, 11 gjeneralë, 7 admiralë, 14 gjeneral brigade, 25 kolonelë, 85 majorë, …

Më shumë

Tension i lartë në marrëdhëniet mes presidentit Nishani dhe ministrit Bushati

Tension i lartë në marrëdhëniet mes presidentit Nishani dhe ministrit Bushati

Marrëdhëniet mes presidentit të republikës Bujar Nishani dhe ministrit të jashtëm Ditmir Bushati është tensionuar në një pikë gati të paimagjinueshme. Të shtunën zoti Bushati i kërkoi kreut të shtetit që të sqarojë opinionin publik për ata që ministri e ka cilësuar si “veprimin e tij të paprecedent në shkelje …

Më shumë