KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Bilardo, ndahen trofetë e para

Aktivitetet e rëndësishme ndërkombëtare të bilardos që po zhvillohen në Shqipëri, kanë hyrë tashmë në fazën interesante. Pas ndeshjeve të ditëve të para, janë ndarë kupat dhe medaljet për fituesit. E pranishme në ceremoni ka qenë edhe zëvendësministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj. Drejtori i Medias, Tomas Overbek, për …

Më shumë

Kosova gati për Rio 2016

Tetë sportistë nga Kosova, në disiplina të ndryshme, po bëjnë përgatitjet e fundit për të prezantuar vendin në Lojërat Olimpike në Rio, për herë të parë në historinë e vendit. Të premten, flamuri olimpik përmes një ceremonie zyrtare do të bartet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tek ekipi i …

Më shumë

Gjermani: Schweinsteiger lë kombëtaren

Gjermani: Schweinsteiger lë kombëtaren

Bastian Schweinsteiger lë kombëtaren gjermane të futbollit të drejtuar nga trajneri Joachim Löw. Kapiteni 31-vjeçar ka lajmëruar nëpërmjet rrjetit social se i ka kërkuar trajnerit të kombëares që të mos e thërrasë më për ndeshje. Mesfushori i Mançester Junajted shpjegoi se, “pasi fitova botërorin e vitit 2014, arrita një objektiv …

Më shumë