KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Shqipëri-Maqedoni: Nënshkruhet protokolli për ndjekje ndërkufitare

Shqipëri-Maqedoni: Nënshkruhet protokolli për ndjekje ndërkufitare

Shqipëria dhe Maqedonia nënshkruan sot në Tiranë një dokument që synon forcimin dhe bashkëpunimin policor dhe operacional ndërmjet strukturave të dy vendeve fqinje. Ky dokument i emërtuar “Protokolli ndërmjet Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Shqipërisë dhe Ministrisë së Brendshme të Republikës së Maqedonisë për ndjekjen konstante ndërkufitare”, …

Më shumë

Erdogan telefonon Obamën, kërkon ekstradimin e Gylenit

Shtëpia e Bardhë konfirmoi se presidenti turk Rexhep Taip Erdoğan dhe presidenti amerikan Barak Obama kanë biseduar për ekstradimin e mundshëm të Fetullah Gulenit, liderit të organizatës terroriste FETO. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, njoftoi se kërkesa zyrtare në lidhje me ekstradimin e liderit të organizatës terroriste Fethullahçi …

Më shumë

Agolli e Kadare thirrje deputetëve: Votoni reformën më të rëndësishme që nga përmbysja e regjimit komunist

Agolli e Kadare thirrje deputetëve: Votoni reformën më të rëndësishme që nga përmbysja e regjimit komunist

Shkrimtari i njohur shqiptar Dritëro Agolli është bërë nismëtar i një thirrje drejtuar deputetëve të parlamentit shqiptar për të votuar Reformën në Drejtësi. Thirrjes e cila botohet nga disa media, i janë bashkuar edhe personalitet të tjerë shqiptarë, përfshirë edhe shkrimtarin Ismail Kadare, disa herë kandidat për çmimin “Nobel” në …

Më shumë

Gjendja e jashtëzakonshme në Tunizi zgjatet edhe 2 muaj

Presidenti tunizian, Beji Caid Essebsi njoftoi zgjatjen për një periudhë dy mujore të gjendjes së jashtëzakonshme të miratuar nëntorin e kaluar nën vorbullën e një sulmi terrorist kundër Gardës presidenciale. Kreu i shtetit vendosi pas konsultimeve me kreun e qeverisë dhe presidentin e Asamblesë të Përfaqësuesve të popullit për të …

Më shumë