KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Nishani uron politikën për konsensusin e reformës

Nishani uron politikën për konsensusin e reformës

Presidenti shqiptar Bujar Nishani ka vlerësuar dhe përgëzuar të gjithë aktorët dhe faktorët e përfshirë, si dhe klasën politike shqiptare në përgjithësi, mbi konsensusin e arritur përmes kompromisit që ofruan në procesin e Reformës në Drejtësi. “Ky proces dhe të gjitha përpjekjet e bëra me persistencë treguan rëndësinë e padiskutueshme …

Më shumë

Rama : “PD ju nënshtrua vullnetit të shqiptarëve për të votuar reformën”

Rama : "PD ju nënshtrua vullnetit të shqiptarëve për të votuar reformën"

Kryeministri Edi Rama e konsideroi “Moment lehtësimi për të gjithë shqiptarët” vendimin e PD të opozitës për të bashkuar votat për të miratuar Reformën në Drejtësi. “PD ju nënshtrua vullnetit të shqiptarëve për të votuar reformën” tha ai në një dalje për mediat një orë pasi kreu i opozitës Basha …

Më shumë

Meta përshëndet vendimin e PD

Meta përshëndet vendimin e PD

Kryetari i parlamentit Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e PD për të bashkuar votat për të miratuar Reformën në Drejtësi. Duke e cilësuar konsensusin si një arritje historike, zoti Meta tha se “Reforma në Drejtësi është sukses arritjeje për të gjithë shqiptarët”. Kreu i parlamentit ka shprehur mirënjohje për Komisionerin …

Më shumë