KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Sekuestrohen pasuritë e ish deputetit Frroku

Sekuestrohen pasuritë e ish deputetit Frroku

Gjykata ka vendosur të sekuestrojë pasuritë e ish-deputetit të Partisë Kristian Demokrate, Mark Frroku, pas kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Frroku është në gjykim për veprat penale të “Vrasjes me paramendim”, “Fshehjes së pasurisë…”, “Pastrimit të produkteve të veprës penale” dhe “Ndërtimit të paligjshëm”. Sipas prokurorisë dyshohet se …

Më shumë