KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Turqi, Erdogan shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan shpalli gjendjen e jashtëzakonshme tremuajshe për t’u mundësuar autoriteteve që të ndërmarrin veprime të shpejta dhe të frytshme ndaj përgjegjësve për përpjekjen e grushtit ushtarak të shtetit. Erdogan, i cili ka nisur spastrimet masive në institucionet shtetërore që nga përpjekja për grusht shteti më 15 …

Më shumë

Hoxha kualifikon Partizanin

Hoxha kualifikon Partizanin

Portieri Alban Hoxha u shpall heroi i takimit Ferencvarosh – Partizani, pasi duke pritur tre penallti dhe një sërë goditjesh gjatë 120 minutave loje, arriti ta kualifikonte ekipin shqiptar në turin tjetër të Ligës së Kampionëve. Pavarësisht se ishin hungarezët që kaluan në avantazh, ekipi shqiptar arriti të barazonte dhe …

Më shumë