KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Bushati: Ta kthejmë Reformën në Drejtësi në një shembull frymëzimi për mbarë rajonin

Përmbytjet në Maqedoni, Shqipëria akordon ndihma financiare

Shefi i diplomacisë shqiptare Dimti Bushati ka shprehur kënaqësinë e tij për miratimin e Reformës në Drejtësi dhe bëri thirrje për ta kthyer në një shembull frymëzimi për mbarë rajonin. “I kemi të gjitha mundësitë që edhe përmes bashkëveprimit të demonstruar me partnerët tanë strategjik SHBA dhe BE, ta kthejmë …

Më shumë

Manjani trupës gjyqësore dhe prokurorisë: Ushtroni me korrektësi e përgjegjësi detyrën

Heqja e mandateve, Manjani: "Rrespekt për KQZ dhe për Prokurorinë!"

Ndërsa kryeministri Rama ka paralajmëruar tym të zi nga pallati i drejtësisë pas miratimit të Reformës në Drejtësi, ministri i drejtësisë Ylli Manjani u ka bërë thirrje trupës gjyqësore dhe prokurorisë të ushtrojnë me përgjegjësi detyrën në këtë periudhë tranzicioni. “I kërkoj trupës gjyqësore dhe prokurorisë të jenë të fokusuar …

Më shumë

“Rio 2016”, komente për përjashtimin e rusëve

"Rio 2016", komente për përjashtimin e rusëve

Përjashtimi i atletëve rusë nga pjesëmarrja në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, për përdorim dopingu dhe sponsorizim të substancave të ndaluara, ka sjellë reagime të personaliteteve të atletikës. Ylli i atletikës ruse, rekordmenia botërore e kërcimit me shkop, Jelena Isinbajeva, i tha agjensisë TASS, se vendimi i KAS është një urdhër …

Më shumë