KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Siguria Kibernetike, Zbulohen probleme të sigurisë në rrjetet kompjuterike

Edhe pse vetëm 21 vjeç Roni një nga studentët e degës së informatikës ka zbuluar një nga dobësitë e sigurisë në sistemin operativ të celularëve Samsung. Ai shpjegon se nëpërmjet një aplikacioni që ndodhet në këto telefona bëhet e mundur që dikush nëpërmjet celularit të tij të marrë kontrollin e …

Më shumë

Sulmi në Mynih, tre shqiptarë nga Kosova mbetën të vrarë

Tre shqiptarë nga Kosova mbetën të vrarë nga sulmi i ndodhur pasditen e djeshme në qendrën tregtare ”Olympia” në Mynih. Viktimat janë Sabina Sulaj, Armela Segashi dhe Dijamant Zaberxha. Familjarët e Dijamant Zaberxha, Armela Segashit dhe Sabina Sulajt, përmes postimeve në rrjetet sociale kanë publikuar fotografitë me mbishkrime ku konfirmojnë …

Më shumë

Mynih, arrin në 9 numri i viktmave

Mynih, arrin në 8 numri i viktmave

Ka arritur në nëntë numri i personave që humbën jetën në një qendër tregtare në Mynih kur persona ende të paidentifikuar shtinë me armë ndaj tyre. Policia konfirmoi tetë të vdekur në qendër “Olimpia” dhe disa të plagosur. Policia gjermane është angazhuar në një operacion të madhe anti-terrori në qytetin e …

Më shumë

Ngjarja në Mynih, policia flet për “një situatë akute terroriste”

Ngjarja në Mynih, policia flet për "një situatë akute terroriste"

Policia gjermane është angazhuar në një operacion të madh anti-terror në qytetin e Mynihut, pasi gjashtë persona humbën jetën në një qendër tregtare nga të shtënat. Policia konfirmoi gjashtë të vdekur në qendërën “Olimpia” dhe disa të plagosur. Sulmuesit janë ende në arrati. Dëshmitarët thanë se kishin parë tre persona …

Më shumë

Mynihu përfshihet nga terrori

Mynihu përfshihet nga terrori

Policia në qytetin gjerman të Mynihut thotë se autorët e një sulmi me armë janë ende në arrati dhe ata këshillojnë njerëzit të shmangin vendet publike. Sipas BBC njoftohet për të paktën gjashtë njerëz të vrarë, por policia nuk e ka konfirmuar këtë shifër. Një operacion i madh i sigurisë …

Më shumë