KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Miratohet projekti për rikonstruksionin e plotë të Teatrit të Operës e Baletit

mirela kumbaro, rikonstruktimi tob, tkob, opera

Këshilli Kombëtar i Territorit miraton projektin e plotë të rikonstruksionit të Teatrit të Operës e Baletit. Kjo është njoftuar nga ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, e cila në faqen e zyrtare, njofton se “Pas muajve të gjatë pune të lodhshme dhe ekspertize të vështirë të 3 studiove shqiptare dhe europiane, …

Më shumë

Fushata presidenciale e Hilari Klinton, sulmohet nga hakerat

Klinton me pneumoni, duhet të pushojë

Mediat amerikane bënë të ditur se fushata presidenciale e Hilari Klinton është sulmuar nga hakerat, pas një aksioni kibernetik të ndërmarrë para disa kohësh ndaj të dhënave të Komitetit Kombëtar Demokrat dhe Komitetit të fushatës demokrate, dy institucione kyçe këto të Partisë Demokratike. Stafi i fushatës së Klinton bëri dje …

Më shumë

Thaçi, padi Serbisë për genocid të kryer në kohën e Milosheviçit

a, hashim thaci, padi serbise, gjykata e larte, genocid, milloshevic

Në një intervistë për të përditshmen serbe Danas, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi bëri të ditur se Kosova do ta padisë Serbinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë për genocid të kryer gjatë kohës së Sllobodan Milosheviçit. Ai deklaroi së regjimi i Millosheviçit ka kryer gjenocid si në Bosnjë ashtu edhe …

Më shumë

Dibër, ndalohet një shtetas që priste drurët e pishës në mënyrë të paligjshme

diber, druret e pishes, prerje ilegale, arrestime

Specialistët për hetimin e krimit në në komisariatin e Policisë Dibër, në bashkëpunim me Policinë Pyjore, kanë mundur të ndalojnë një shtetas i cili priste drurët e pishës dhe i transportonte ato për në qytet për ti tregëtuar. Shtetasi me iniciale L.B është kapur në qafën e “Buallit”, duke transportuar …

Më shumë