KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Rio de Zhaneiro, përtej sportit

Alesandra Ambrosio dhe Adriana Lima do të prezantojnë bukuritë e Rio de Zhaneiros. Përtej sportit, qyteti pritës i Lojërave Olimpike të 2016, ka nevojë të paraqesë edhe kuluturën e këtij vendi. Dhe kush më bukur se dy bukuroshet e botës së spektaklit dhe modës mund ta bëjnë këtë. Eshtë radiotelevizioni …

Më shumë

Modelet braziliane Ambrosio dhe Lima prezantojnë bukuritë e Rio de Zhaneiros

Alesandra Ambrosio dhe Adriana Lima do të prezantojnë bukuritë e Rio de Zhaneiros. Përtej sportit, qyteti pritës i Lojërave Olimpike të 2016, ka nevojë të paraqesë edhe kuluturën e këtij vendi. Dhe kush më bukur se dy bukuroshet e botës së spektaklit dhe modës mund ta bëjnë këtë. Eshtë radiotelevizioni …

Më shumë

Luiza Gega, flamurmbajtësja në Olimpiadë

Luiza Gega do të jetë flamurmbajtësja e ekipit kombëtar në Lojërat Olimpike, Rio 2016. Flamurin kombëtar, rekordmenes shqiptare ia ka dorëzuar ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast, ministrja Nikolla, ka shprehur keqardhjen për kushtet në të cilat stërviten sportistët tanë olimpikë, ndërsa …

Më shumë