KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Klinton dhe Kaine, bashkë në fushatë

Kandidatja për president e Partisë Demokratike amerikane, Hillary Clinton edhe formalisht ka prezantuar bashkëgaruesin e saj në këto zgjedhje, senatorin, Tim Kaine. Gjatë një mitingu në Miami më 23 korrik, Clinton lavdëroi Kaine si antitezë e rivalit të saj republican, Donald Trump. “Senatori Tim Kaine është gjithcka që Donald Trump …

Më shumë

Kabul, Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin

Grupi militant, Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin e sotëm në Kabul ku shënjestër ishin pjesëtarët e komunitetit minoritar shiit. Lajmi i publikuar nga agjencitë ndërkombëtare është mbështetur në informacionin e publikuar nga Amaq, agjencia e lajmeve e grupit ekstremist. “Dy luftetarë të Shtetit Islamik kanë shpërthyer eksplozivin e …

Më shumë