KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Estonia merr presidencën e BE-së në 2017-ën, pas daljes së Britanisë nga blloku

Estonia do të marrë presidencën e radhës së Bashkimit Evropian në fund të vitit 2017, pasi Britania vendosi të largohet nga BE-ja, ka njoftuar mbrëmë vonë Bashkimi Evropan. Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së kanë arritur një marrëveshje të gjërë më 20 korrrik, që presidenca e Estonisë të bëhet 6 …

Më shumë

Turqi: Arrestim i gjeneralëve të lartë në misionin e NATO-s

Turqia e ka zgjeruar goditjen pas grushtshtetit të dështuar, duke arrestuar gjeneralët e lartë të ushtrisë turke, që shërbejnë në kuadër të forcave të NATO-s në Afganistan. Mediat turke kanë raportuar se gjeneral majori, Mehmet Cahit Bakir, dhe gjeneral i brigadës, Sener Topuc, janë arrestuar nga autoritetet në Aeroportin Ndërkombëtar …

Më shumë

Qeveria shqiptare firmos marrëveshjen me BERZH; Rama: Moment historik

Ndalohet personi që ka kërcënuar me letra kryeministrin

Qeveria shqiptare dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) firmosën sot në Tiranë, marrëveshjen në mbështetje të financimit të agrobiznesit shqiptar. Kryeministri Edi Rama duke i uruar mirëseardhjen në Tiranë Presidentit të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Sir Suma Chakrabarti, u shpreh se, vizita e tij sot vjen …

Më shumë