KRYEFAQJA » 2016 » Korrik (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Policia shqiptare me sistem elektronik për furnizimin me karburant

Policia shqiptare me sistem elektronik për furnizimin me karburant

Qeveria shqiptare po synon të minimizojë abuzimet me fondet e buxhetit të shtetit. Të mërkurën është prezantuar projekti i kartave elektronike për furnizimin  me karburant  të mjeteve të ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Policisë së Shtetit. Sipas këtij sistemi arrihet të kontrollohet sasia e karburantit që konsumon çdo makinë …

Më shumë

Flekenshtajn politikës shqiptare: Bashkë për miratimin dhe respektimin e ligjeve

Flekenshtajn politikës shqiptare: Bashkë për miratimin dhe respektimin e ligjeve

Europarlamentari Knut Flekeshtain, mjaftë i angazhuar për miratimin e Reformës në Drejtësi, ka nënvizuar rëndësinë e miratimit të ligjeve të tjera në kuadër të kësaj reforme. “Unë do të doja të falenderoja kryetarin e kuvendit Ilir Meta për ftesën. Ne patëm një drekë të këndshme së bashku edhe me kryetarin …

Më shumë

Luhen ndeshjet e turit të tretë eleminator të UEFA Champions League

Krahas ndeshjes Partizani-Red Bull Salzburg ditën e djeshme, janë zhvilluar dhe ndeshjet e tjera të vlefshme për turin e tretë eleminator të Uefa Champions League. Shakhtar Donetsk dhe Dinamo Zagrebit kanë prenotuar në njëfarë mënyre fazën e playoff-it të Uefa Champions League. Në ndeshjen e parë ukrainasit fituan 2-0 ndaj …

Më shumë

Ndalohet ish drejtori i Uzinës së Lëndëve Plasëse Mjekës

Ndalohet ish drejtori i Uzinës së Lëndëve Plasëse Mjekës

Ih-drejtori i Uzinës së Lëndëve Plasëse Mjekës Elbasan është ndaluar nga policia pasi ndaj tij rëndon akuza “Shpërdorim detyre” dhe “Shkelje të barazisë së pjesmarrësve në tendera apo ankande publike”. Afro dy javë më parë policia kishte ndaluar katër zyrtarë të tjerë të po kësaj Uzine, ndërsa ish-drejtori, tashmë i …

Më shumë