KRYEFAQJA » 2016 » Korrik

Arkiva Mujore: Korrik 2016

Gjiknuri, investime në zonën e jugut për përmirsimin e funizimit me energji elektrike

damian gjiknuri, inspektime, zona e jugut

Investimet e bëra në zonën e jugut të Shqipërisë për përmirsimin e funizimit me energji elektrike janë inspektuar nga ministri i energjsië Damian Gjiknuri dhe administratori i OSHEE Adrian Çela. Ka përfunduar ndërtimi i linjës nga Himara në Dhërmi, me vlerë 247 milionë lekë. Ndërsa po punohet punohet për ndërtimin …

Më shumë

Për herë të parë në Shqipëri vjen “Durrës International Opera Masterclass”

agim hushi, ardita bufaj, durres opera masterclass

Për herë të parë në Shqipëri po mbahet këtë fundjavë “Durrës International Opera Masterclass”. Tenori i mirënjohur Agim Hushi nën shoqërimin e pianistes Ardita Bufaj do të zhvilojnë koncertin gala mbrëmjen e se dieles në sallën e teatrit Aleksandër Mosiu të qytetit të Durrësit. Para kësaj ngjarje të rëndësishme kulturore …

Më shumë