KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Euro 2016: Radio Anch’io, De Biasi mund të bëhet trajner i Anglisë?

Euro 2016: Radio Anch'io, De Biasi mund të bëhet trajner i Anglisë?

“Ekziston mundësia, nuk e di sa është e pranueshme, çfarë mund të them, ia uroj vetes”. Kështu është shprehur trajneri i Shqipërisë Giovanni De Biasi, rreth mundësisë që të bëhet trajner i Anglisë pas dorëheqjes së Roy Hodgson. “Kam një klauzolë për ta prishur kontratën me Shqipërinë, shtoi ai për …

Më shumë

Monarkja Elisabeta e Dytë nuk e humbet humorin, pavarësisht zhvillimeve të fundit në Britani

Ditët e fundit kanë qenë të vështira për Britaninë, por duket se monarkja Elisabet nuk e ka humbur aspak humorin e saj karakteristik. Në fillim të një vizite dyditore në Irlandën e Veriut, Mbretëresha Elisabet bëri disa nga shakatë e saj, ndërsa u takua me zëvendëskryeministrin Martin MekGiness. “Përshëndetje, si …

Më shumë

SHBA: Ankesa lidhur me keqtrajtimet në rritje të diplomatëve në Rusi

Washingtoni zyrtar i është ankuar Moskës për shqetësimet dhe bezdisjet ndaj diplomatëve amerikanë në Rusi, një çështje kjo të cilën sekretari amerikan i shtetit e ka diskutuar me presidentin rus Vladimir Putin gjatë një takimi të zhvilluar në datën 24 mars. Zëdhënësja e departmentetit të shtetit Elizabeth Trudo deklaroi se …

Më shumë