KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 85)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Tirana feston 1 qershorin

1 Qershori , Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve , e gjeti kryeqytetin në një atmoferë festive që veç fëmijët dinë ta krijojnë. Epiqendra e festes ishte parku i liqenit arfticial. Ashtu siç kishte premtuar, dhurata e bashkisë së Tiranës për fëmijët në këtë ditë ishte parku i ri i lojrave . …

Më shumë

FRESSH voice udhëton drejt Lezhës

Partia Socialiste vijoi me Lezhën, konkursin për gjetjen e të rinjve me ambicje brenda rradhëve të forumit rinor eurosocialist. Pandeli Majko, ftoi të rinjtë të shpalosin vizonin e tyre reformator, jo vetëm për strukturat e Partisë Socialiste, por edhe për formimin e liderve të rinj në rradhët e saj. Ndërsa Elisa Spiropali, …

Më shumë

Shembet ish INSIG-u

Pas vendimit të gjykatës administrative të apelit, ku bashkia e Tiranës fiton të drejtën për përfundimin e ndërtimit të unazës së vogël, ka nisur prishja e godinës së insigut, pronë e familjes së njohur tiranase Petrela. Pronarët e kësaj ndërtese janë shprehur kundër këtij vendimi. Këshilli i ministrave e ka vlerësuar …

Më shumë

Ndalohen drejtoresha dhe një infermiere e Qendrës së Zhvillimit Social në Shkodër

Në bazë të një hetimi dyjavor të Prokurorisë së Shkodrës, sot janë ndaluar drejtoresha dhe një infermiere e Qendrës së Zhvillimit Social në këtë qytet. Keto dy shtetase dyshohen për veprën penale të shpërdorimit të detyrës, pasi ndaj pacientëve me sëmundje të shëndetit mendor në këtë qendër është ushtruar dhunë …

Më shumë

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

“E vështirë dhe e vuajtur” e ka cilësuar trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, gjendjen emocionale në të cilën është gjendur kur i është dashur t’u komunikojë lojtarëve emrat që ai ka zgjedhur për në finalet e “Euro 2016” në Francë. Në konferencë për shtyp të mërkurën në mesditë, …

Më shumë

Komisioni Evropian shton presionin ndaj Polonisë

Komisioni Evropian ka shtuar presionin ndaj Varshavës pas ndryshimeve në gjykatën kryesore të Polonisë. Zëvendëspresidenti i Komisionit, Frans Timmermans, ka thënë se Komisioni e ka miratuar një “opinion” kritik rreth sundimit të ligjit në Poloni. Analistët thonë se “opinioni” paraqet paralajmërim. Brukseli dhe Varshava janë në bisedime për t’i dhënë …

Më shumë