KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 84)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Lu: Politikanët të dëgjojnë popullin

Dorëheqja e gjyqtarëve e prokurorëve, Lu: Fitore për drejtësinë!

Ambasadori amerikan Donald Lu vazhdon të jetë i drejtëpërdrejtë me politikën shqiptare. Gjatë prezantimit të sondazhit për korrupsionin të organizuar nga Instituti për Kërkime dhe Alternativa Zhvillimi në Tiranë, zoti Lu duke e vënë theksin tek reforma në drejtësi dhe lufta kundër korrupsionit, tha se “Ka ardhur koha që politikanët …

Më shumë

Klesta Qehaja me “Besoj”, fiton Edicionin e 52-të të Festivalit të Këngës për Fëmijë

Klesta Qehaja me “Besoj”, fiton Edicionin e 52-të të Festivalit të Këngës për Fëmijë

Më 1 qershor, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve në Tiranë u mbyll Edicioni i 52-të i Festivalit të Këngës për Fëmijë, një ekskluzivitet i RTSH. Me shumë krijimeve juria zgjodhi këngën “Besoj”, interpretuar nga vogëlushja kosovare Klesta Qehaja. Kënga ishte një krijim i dyshes së njohur kompozitorit Adi Hila dhe poetit …

Më shumë

Bosnje, qeveria vendos të mbyllë televizionin shtetëror

televizioni shteteror i bosnjes, mbyllet, ebu, bosnje-hercegovine

Vendimi i qeverisë së Bosnje Hercegovinës për të mbyllur televizionin publik ngjalli shqetësim në Bashkimin e Transmetuesve Publikë të BE-së dhe organizma të tjera evropiane. EBU-ja kërkoi që autoritetet të gjejnë mënyra për ta mbajtur në jetë televizionin publik, si tregues i lirisë së medias dhe demokracisë. Qeveria në Bosnje …

Më shumë

Instituti i fëmijëve që nuk dëgjojnë ,Ministria e Inovacionit dhuron 450 tableta

1 qershori ka sjellë një atmosferë festive edhe në institutin e fëmijëve që nuk dëgjojnë. Aftësia e kufizuar nuk i ka penguar këta fëmijë të festojnë duke kercyer e duke i rënë instrumentave. Lehtësimi i komunikimit është padyshim një dhuratë e çmuar për ta. Për këtë arsye ministria e inovacionit …

Më shumë