KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

PD dhe Ministria e Shëndetësisë replikojnë për mungesën e barnave

Deputetja e PD Albana Vokshi akuzoi ministrin e shëndetësisë se për arsye klienteliste ka sjelle mungesën e një medikamenti të nevojshëm për kurimin e leuçemisë. Deputetja demokrate tha se ky medikament merret tani  114 euro më shtrenjtë se më parë.   Por kjo deklaratë e zonjës Vokshi është përgënjeshtruar në portalin …

Më shumë

PE rezolutë për Britaninë: Aktivizo sa më parë nenin 50 të Lisbonës dhe largohu

Seanca e sotme e Parlamentit Europian u karakterizua nga deklarata të hidhura, ku figura qëndrore e fushatës për daljen e Britanisë nga Bashkimi Europian, lideri i Partisë Britanike të Pavarësisë, Nigël Ferixh u tall, u quajt gënjeshtar, biles u arrit deri aty sa u akuzua si përdorues i propagandës naziste. …

Më shumë