KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Ngjarjet në Stamboll, MPJ: Nuk ka të dhëna për shqiptarë të prekur nga kjo ngjarje

Vdekja e emigrantit shqiptar në Francë, reagon MEPJ

Ngjarjet në aeroportin “Ataturk” të Stambollit po ndiqen me ankth në Shqipëri. Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka bër të ditur se nuk ka asnjë informacion që shtetas shqiptarë të jenë prekut nga kjo ngjarje. Turqia është një nga destinacionet e njohura turistike për shqiptarët dhe sezoni i pushimeve verore …

Më shumë

Pas kritikave të Lu, Basha këmbëngul: Pa rekomandimin 88 nuk ka Reformë në Drejtësi

Pas kritikave të Lu, Basha këmbëngul: Pa rekomandimin 88 nuk ka Reformë në Drejtësi

Ndërsa komuniteti ndërkombëtar vazhdon presionin ndaj politikës shqiptare, veçanërisht opozitës për miratimin e Reformës në Drejtësi, kreu i PD Lulzim Basha shprehet i vendosur se “Pa materializimin në paketën e ndryshimeve Kushtetuese të rekomandimit 88 të Komisionit të Venecias, për të katër institucionet njeherazi, nuk ka e nuk do të …

Më shumë

“Mirdita 16”, ndihmë për komunitetin e zonës së Mirditës dhe Matit

mirdita 16, forcat e armatosura, ministria e mbrojtjes, stervitje,

Forcat e Armatosura vijojnë ndihmën për komunitetin e zonës së Mirditës dhe Matit, në kuadër të stërvitjes “Mirdita 16”. Ata kanë përfunduar rrugën që lidhë Mirditën me Ulzën e cila do të lehtësojë dhe shkurtojë ndjeshëm lëvizjen e mijëra banorëve. Ministrja Kodheli falenderoi të gjithë ushtarakët për përmbushjen e detyrës …

Më shumë