KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Obama për BREXIT: Zhvillimi i ngadalshëm ekonomik, detyroi votuesin britanik për të dale nga BE

Presidenti amerikan, Barak Obama ka thënë se zhvillimi i ngadaltë ekonomik dhe zgjerimi ambicioz dhe planet e integrimit të BE-së, mund ta kenë shtyer votuesin britanik që të votojë për të dalë nga blloku evropian. Gjatë një interviste në radion publike amerikane, NPR, Obama ka thënë se ekonomia në eurozonë …

Më shumë

Tiranë, kapen me 30 kg kanabis në bagazhin e mjetit, furnizonin zonën e Oxhakut

Tre persona, njëri nga Durrësi dhe dy nga Tirana janë arrestuar në flagrancë duke iu sekuestruar 30 kg lëndë e dyshuar narkotike e llojt “Cannabis Sattiva”. Në pranga janë vënë 47-vjeçari Ilir Kaja , 32-vjeçari Krasniq Krasniqi dhe 37-vjeçari Juri Muça. Ata dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kryenin aktivitetin …

Më shumë

Krerët më të lartë të shtetit shqiptar dënojnë ashpër sulmet terroriste në Stamboll; Mbështetje dhe solidaritet për popullin turk

Krerët e lartë të shtetit duke shprehur mbështetjen dhe solidaritetin për popullin turk, dënojnë ashpër sulmet terroriste në aeroportin e Stambollit. Presidenti Bujar Nishani iu drejtua me një letër homologut të tij Erdogan, ku dënon sulmet. “I dënoj me forcën më të madhe këto akte të urryera terroriste që përgjakën …

Më shumë

Presidenti turk Erdogan: Luftë të përbashkët kundër terrorit

Presidenti Rexhep Taip Erdogan, tha se për organizatat terroriste nuk ka asnjë ndryshim ndërmjet Stambollit dhe Londrës, Ankarasë dhe Berlinit, prandaj të gjitha shtetet duhet të zhvillojnë një luftë të përbashkët kundër terrorit. Presidenti Erdogan dha një deklaratë në lidhje me sulmin terrorist në Aeroportin Ataturk të Stambollit. Sulmi ka …

Më shumë