KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Manjani: Drejtësia duhet të gjejë të vërtetën për përgjimet; Nuk komentoj vendimin e Gjykatës

Ministri i Drejtësisë i bën thirrje gjyqtarëve të denoncojnë nëse ka presione politike, por sqaroi se nuk kishte dijeni përsa i takon këtyre presioneve lidhur me vendimin për kryepolicin e shtetit, Haki Çako. I pyetur mbi vendimin për kthimin në detyrë të drejtorit të policisë së shtetit Haki Çako, Manjani …

Më shumë

Sendërs: Do të punoj me Klinton për transformimin e Partisë Demokratike

Në një video adresuar mbështetësve të tij, sënatori Berni Sendërs u shpreh se do të punonte me Hilari Klinton në mënyrë që të transformohej Partia Demokratike dhe që gjatë konventës demokrate të Korrikut të kalohej platforma më progresive në histori. Senders nuk mbështeti Klinton si kandidaten demokrate për presidente, megjithëse …

Më shumë