KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Tramp:Rinegociim ose largim për marrëveshjet tregtare me Kinën

Kandidati për presidencën nga Partia Republikane, Donald Trump, deklaroi se do të rinegociojë marrëveshjet tregtare, do të tërhiqet nga to nëse nuk është i kënaqur dhe do të përdorë fuqinë ekzekutive për të rregulluar debatet tregtare me Kinën, nëse zgjidhet president. Trump fajësoi politikanët për rënien e prodhimit në vend. …

Më shumë

Arrestimi në Fier

arrestimi, fier, polici, ne kerkim

Policia e qytetit të Fierit arrestoi një 45-vjeçar, i dënuar në vitin 1999 me burg për vrasje dhe në vitin 2014 është proceduar penalisht për shkatërrim prone me dashje.Ky shtetas u arrestua për arsye se gjatë mesnatës së djeshme është kapur duke mbajtur me vete një pistoletë TT, me 8 …

Më shumë

Linjat Ajrore Turke krijojnë lehtësi për pasagjerët e ndikuar nga sulmet terroriste

Shqipëria së shpejti një kompani fluturimesh me “Turkish Airlines”

Linjat ajrore turke bënë të ditur se të gjithë pasagjerët, që kanë rezervuar ose kanë blerë biletë për datat 28 qeshor-5 korrik me nisje dhe vend-mbërritje Aeroportin Ataturk, nëse aplikojnë deri në datën 31 korrik 2016, mund të ndryshojnë dhe ndryshojnë destinacionin pa paguar asnjë shtesë. Gjithashtu për të gjitha …

Më shumë

Turqi, këtë javë pritet hapja e kapitullit të 33-të të negociatave me BE-në

Në bisedimet e Turqisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian, këtë javë do të hapet kapitulli 33 me titull “Dispozitat financiare dhe buxhetore” që njëkohësisht është kapitulli i dytë brenda gjashtë muajve. Në Konferencën Ndërqeveritare që do të mbahet të enjte në Bruksel me rastin e hapjes së kapitullit, do të …

Më shumë