KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Hungaria mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim e Shqipërisë në BE

Budapesti zyrtar mbështet hapjen e menjëhershme dhe pa vonesa të negociatave për anëtarësimin e vendit tonë në BE, pasi procesi i integrimit evropian është thelbësor për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. Këtë mbështetje i’a dha kryediplomatit shqiptar, homologu i tij hungarez Peter Szijart i cili vlerësoi edhe procesin e reformave të …

Më shumë

Euro 2016 – Sërish përleshje midis tifozëve

euro 2016, tifozet polake, perleshje, franceze, policia, trazira

Sërish tifozët e Polonisë bëhen protagonistë të dhunës në Francë. Përpara ndeshjes Ukrainë-Poloni e vlefshme për kualifikimin në grupin C të finaleve të Euro 2016, tifozeritë e të dyja skuadrave janë përleshur midis tyre në kohën që po shkonin drejt stadiumit. Ndërsa ecnin nëpër rrugët e Marsejës, tifozët janë goditur …

Më shumë