KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Klosi: Zgjidhet problemi madhor i viteve të viteve të padokumentuara të kontributeve shoqërore

Këshilli i Ministrave miratoi propozimin e Ministrisë së Mirëqënies Sociale dhe Rinisë për njohjen e viteve të punës, duke i dhënë zgjidhje përfundimtare problemit madhor të viteve të padokumentuara të kontributeve shoqërore për mijëra qytetarë shqiptarë. Ministri Blendi Klosi në një dalje publike për mediat ka sqaruar se ky vendim …

Më shumë

Rikonstruktohet rruga “5 maji”,Veliaj:Ndërhyrjet dhe në brendësi të lagjeve

Një tjetër rrugë në kryeqytet rikonstruktohet me standarte bashkëkohore. Bëhet fjalë për rrugën “5 Maji”, e cila lidh zonën e Medresesë me tregun industrial. Kryebashkiaku Erion Veliaj thotë se ndërhyrjet në infrastrukturë jo vetëm lehtësojnë lëvizjen e qytetarëve, mjeteve dhe mallrave, por shtojnë edhe vlerën e pronës. Vitin e ardhshëm ndërhyrjet …

Më shumë

Përkushtimin në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit

Përkushtimin në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit

Kryeministri Edi Rama takimin e parë zyrtar në Ankara e ka zhvillur me Presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan, të cilit i shprehu ngushëllimet më të sinqerta për atentatin terrorist në aeroportin e Stambollit, ku mbetën të vrarë dhjetëra qytetarë dhe u plagosën qindra të tjerë. Kryeministri Rama shprehu përkushtimin e Shqipërisë …

Më shumë

Durrës: Bllokohet peshkimi

Qendra Operacionale Ndërinstuticionale Detare Durrës bllokon daljen e anijeve të peshkimit në det, pa pajisjen e lokalizimit. Bllokimi i menjëhershëm i aktivitetit të peshkimit, ka sjellë reagimin e peshkatarëve,  të cilët shpjegojnë se e gjitha kjo vjen nga mosmenaxhimi i mirë i investimit të Bankës Botërore me vlerë 2 milionë …

Më shumë

Euro 2016: Hungarezi Kassai do të gjykojë Gjermani – Itali

Euro 2016: Hungarezi Kassai do të gjykojë Gjermani - Itali

Do të jetë hungarezi Viktor Kassai ai që do të gjykojë ndeshjen më të madhe të Euro 2016, atë ndërmjet Gjermanisë dhe Italisë. Takimi çerekfinal luhet të shtunën në orën 21:00 në stadiumin Matmut Atlantique në Bordo. Vijërojtës do të jenë bashkëatdhetarët György Ring dhe Vencel Tóth, gjyqtarët shtesë janë …

Më shumë