KRYEFAQJA » 2016 » Qershor (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Kapitenët Regjentë të Republikës së San Marinos vizitë në Tiranë

Me ftesë zyrtare të presidentit Bujar Nishani, të premten nisën një vizitë zyrtare, Kapitenët Regjentë të Republikës së San Marinos, Gian Nicola Berti dhe Massimo Andrea Ugolini. Si në takimet kokë më kokë ashtu dhe mes delegacioneve, u kërkua intensifikimi i bashkëpunimit politik-ekonomik-social mes dy vendeve ku kryefjala është integrimi …

Më shumë

Dita e Komunitetit Egjiptian,Totozani:Të trajtohen si pakicat e tjera kombëtare

Në ditën e Komunitetit Egjiptian Avokati i Popullit Igli Totozani ka kërkuar njohjen e këtij minoriteti dhe trajtimin e tyre me të njëjtat të drejta që gëzojnë pakicat e tjera kombëtare. Totozani është shprehur për marrjen e masave konkrete me qëllim integrimin real të këtij komuniteti në jetën e përditshme …

Më shumë

Hysi: Nuk do të ketë më prokurorë dhe gjyqtarë të korruptuar dhe të pandershëm

Byroja parlamentare nuk pranon kërkesën e LSI për përjashtimin e kryeministrit

Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën në drejtësi vijoi edhe sot punën pa praninë e opozitës. Në përfundim deputetja Vasilika Hysi bëri të njohur se u diskutua mbi dy ligje të rëndësishme për sistemin gjyqësor duke veçuar atë për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve që do të reflektohet për ta …

Më shumë

Armando Sadiku, “Qytetar Nderi” i Elbasanit

Këshilli Bashkiak i Bashkisë Elbasan miratoi në mënyrë unanime, në mbledhjen e radhës, dhënien e titullit “Qytetar Nderi”, futbollistit të Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku. Në propozimin e bërë nga kryetari i bashkisë Qazim Sejdini u theksua kontributi i Armando Sadikut, në marrjen pjesë të Kombëtares shqiptare në “Euro 2016” në …

Më shumë

Përkujtohet 1-vjetori i rënies së efektivit të RENEA-s Ibrahim BASHA

Në varrezat e Dëshmorëve të Kombit u zhvillua ceremonia përkujtimore në kuadër të 1 vjetorit të rënies në krye të detyrës në Lazarat, të efektivit të Komisariatit Special RENEA, Inspektor Ibrahim BASHA. Drejtori i Policisë së Shtetit Haki ÇAKO, shprehu dhimbjen dhe njëkohësisht nderimin për sakrificën dhe aktin sublim të …

Më shumë

Kryeministri serb Vuçiç pas daljes së Britanisë nga BE: Serbia do të vazhdojë rrugën e integrimit

Vuçiç: Pajtohem me ripërcaktim të kufijve me Kosovës

Serbia do të vazhdojë rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Evropian, pavarësisht vendimit të dalë nga referendumi në Britaninë e Madhe për daljen e vendit nga unioni, deklaroi kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç. “Ne respektojmë vendimin e qytetarëve britanikë, por për ne mbeten thelbësore prosperiteti dhe stabiliteti, pasi qytetarët serbë …

Më shumë