KRYEFAQJA » 2016 » Qershor

Arkiva Mujore: Qershor 2016

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

U luajt sot në orën 21:00 në stadiumin Velodrome në Marsejë ndeshja e parë çerekfinale ndërmjet Polonisë dhe Portugalisë. Portugalia u kualifikua për në gjysmëfinale duke mundur Poloninë 5-3. Vendimtar ishte gabimi i polakut Błaszczykowski nga pika e bardhë. Pas kohës së rregullt dhe asaj shtesë rezultati mbeti po ai …

Më shumë

Nishani në Krans Montana: Bashkimi Europian duhet të nxisë me tej reformat e ndërmarra nga vendet e Ballkanit

Nishani në Krans Montana: Bashkimi Europian duhet të nxisë me tej reformat e ndërmarra nga vendet e Ballkanit

Bashkimi Europian duhet të nxisë me tej reformat e ndërmarra nga vendet e rajonit edhe në situatën postreferendum Brexit. Presidenti shqiptar Bujar Nishani i cili po merr pjesë në Forumin për Evropën Qëndrore dhe Lindore të Krans Montanës që po mbahet në Vjenë, bëri thirrje që reformat e nisura në …

Më shumë

Turqia nis një kapitull të ri negociatash me BE-në

Turqia nisi sot një kapitull të ri negociatash për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Ky është kapitulli 33, për Dispozitat Financiare dhe Buxhetore. Në mbledhjen e konferencës ndërqeveritare të anëtarësimit, që mbahet në Këshillin e BE-së, në emër të Turqisë mori pjesë ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushoglu, ministri …

Më shumë