KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 88)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Abe viziton Italinë

Japoni, Shinzo Abe rizgjidhet kryeministër

Kryeministri japonez Shinzo Abe ka mbërritur në Firence të Italisë, ndalesa e parë kjo e turit të tij Europian. Gjatë takimit me homologun italian Renzi, Abe shpreson të konfirmojë një bashkëpunim më të madh me Italinë në sferën politike dhe atë të sigurisë. Kryeministri japonez pritet që më pas të …

Më shumë

Shqiptarët kremtojnë Pashkët

Shqiptarët kremtojnë Pashkët

Besimtarët ortodoksë shqiptarë ju bashkuan besimtarëve ortodoksë të mbarë botës, për të festuar Pashkët. Një natë më parë ata kremtuan nëpër kisha ngjalljen e Jezu Krishtit. Në katedralen ortodokse “Ngjallja e Krishtit” në Tiranë, kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos, u uroi besimtarëve të shumtë festën në …

Më shumë