KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 86)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Antiterrorizmi në Spanjë, Arrestohen katër persona që rekrutonin xhihadistë

Policia spanjolle ka vënë nën pranga katër persona të cilët dyshohet se rekrutonin xhihadistë dhe shpërndanin propagandë islamike ekstremiste. Katër personat u arrestuan në rrethinat e Madridit, tre prej tyre shtetas marokene dhe një shtetas spanjoll. Sipas ministrisë së brendshme spanjolle, të arrestuarit bënin pjesë në një grup të organizuar …

Më shumë

SONTE BAJERN I MYNIHUT-ATLETIKO E MADRIDIT, LIGA E KAMPIONËVE NJEH SOT FINALISTËT E SAJ TË PARË

Veprimtaria më prestigjoze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, do të njohë sonte finalistet e saj të parë, kur Bajerni i Mynihut dhe Atletiko e Madridit të zbresin në fushën e blertë të stadiumit të mrekullueshëm, “Allianz Arena” për të zhvilluar ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve. Takimi i parë, …

Më shumë

Rritja e investimeve reciproke mes Shqipërise dhe Kosovës

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Milva Ekonomi dhe Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës Hykmete Bajrami kanë nënshkruan marrëveshjen e investimeve . Kjo marreveshje synon të rregullojë mbrojtjen , promovimin dhe nxitjen e investimeve direkte të Shqipërise dhe Kosovës. Gjithashtu Ministrja Ekonomi theksoi se ligji shqiptar për investimet strategjike po merret …

Më shumë

Bashkia e Tiranës shpërndan çertifikatate të pronësisë të pallateve të hipotekuar

Bashkia e Tiranës, programe të reja për banesat sociale të Shkozës

14 pallate në kryeqytet janë hipotekuar, duke kthyer në pronarë të ligjshëm antarët e 1352 familjeve. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj në ceremoninë simbolike të shpërndarjes së çertifikatave të pronësisë u shpreh se brenda këtij viti do të hipotekohen edhe 50 pallate të tjera. Ato prej vitesh nuk i ishin …

Më shumë