KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 84)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Parlament, komisionet diskutojnë rreth ekskluzivitetit të Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

“Nënë Tereza”, rritet numri i udhëtarëve, por edhe i çmimeve

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto si dhe ai i Financave, Arben Ahmetaj, kanë dhënë të mërkurën para komisionit parlamentar të ekonomisë më shumë hollësi rreth marrëveshjes së arritur me Kompaninë “Tirana Airport Partners” për zvogëlimin e rrezes së ekskluzivitetit të Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Marrëveshja e lidhur në …

Më shumë

Komisionit Evropian jep rekomandimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Komisionit Evropian miraton liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Komisioni Evropian jep rekomandimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, bëri të ditur ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, në një postim në rrjetin social Facebook. “Më në fund, ia arritëm të përmbushim edhe një qëllim tjetër për Kosovën. Ju uroj nga zemra të gjithëve për propozimin e …

Më shumë

Manjani: Në marrëdhënie me biznesin do të përdorim “strategjinë e letrës së bardhë”

Manjani: Në marrëdhënie me biznesin do të përdorim "strategjinë e letrës së bardhë"

Qeveria shqiptare po synon të përmirësojë në maksimum marrëdhëniet me biznesin që operon në vend, pas pakënaqësive të shprehura prej tij kohët e fundit. Për këtë ajo ka zgjedhur atë ministri i drejtësisë Ylli Manjani e ka quajtur “strategjia e letrës së bardhë”. “Strategjia e letrës së bardhë na nxjerr …

Më shumë

JAVA E 33-TË E KATEGORISË SUPERIORE, TIRANA-PARTIZANI, DREJTPËRDREJT NË RTSH

tirana, partizani, kategoria superiore, java 33, derbi, rtsh drejtperdrejt

Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit do t’i luajë sot të gjitha takimet e javës së saj të 33-të dhe, sikundër ka bërë gjatë gjithë këtij sezoni, Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar do të sjellë për sportdashësit njërin prej këtyre takime, Dhe ndeshja e përzgjedhur nga transmetuesi publik është padyshim …

Më shumë

Prezantohet “Manuali i Shëndetësisë Shqiptare”

Gripi, bie fluksi, por epidemia vazhdon

Instituti i Shëndetit Publik ka prezantuar të mërkurën përpara organizatave ndërkombëtare që operojnë në fushën e shëndetësisë në Shqipëri “Manualin e Shëndetësisë Shqiptare”. Ai është rezultat i një pune intensive dy vjeçare. Manuali ofron për herë të parë 92 tregues shëndetësorë të unifikuar të shëndetit të shqiptarëve. Në konferencën Ndërkombëtare …

Më shumë

“Mur gjigand zjarri” në Alberta

“Mur gjigand zjarri” në Alberta

Një zjarr kolosal, një “mur gjigand zjarri” siç është përshkruar nga mediat, detyroi autoritetet kanadeze të evakuojnë rreth 60 000 njerëz nga Fort Mekmurrej, e gjithë popullsia e këtij qyteti kanadez. Flakët kanë shkatërruar me dhjetëra shtëpi, ndërsa kanë mbuluar me hi rrugët e këtij qytetit në provicën e Albertës. …

Më shumë