KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 80)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Dhoma amerikane e tregtisë, kërkon lehtësira për biznesin nga njësitë vendore

Dhoma amerikane e tregtisë kërkon më tepër lehtësira për biznesin nga njësitë vendore. Gjatë një takimi me përfaqësues të Bashkisë së Tiranës Kryetari i komitetit të taksave të kësaj dhome, Artan Bozo parashtroi vështirësitë që hasin bizneset që janë pjesë e dhomës amerikane të tregtisë. Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, …

Më shumë

Wiwibloggs për Eneda Tarifën: Kjo është performanca më e mirë që kemi dëgjuar

shqiperia, provat, provat e para, eurovizion, eneda tarifa, fairytale, first rehersal

Wiwibloggs, faqja më e madhe e ndjekësve dhe dashamirësve të Eurovizionit, ka vlerësuar me nota pozitive prezantimin e parë të këngëtares shqiptare, Eneda Tarifa, gjatë provave për spektaklin. Shkrimi në faqen e tyre zyrtar vijon si më poshtë: “E mrekullueshmja Eneda Tarifa nga Shqiperia ka përfunduar dje provat e para …

Më shumë

Debate të ashpra sot në sallën e Kuvendit mes opozitës e mazhorancës

Situata ekonomike në vend është bërë cështje debati në sallën e Kuvendit mes opozitës e mazhorancës. Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka thënë se raportet ndërkombëtare tregojnë se nuk ka zhvillim ekonomik në vend. Por ministri i financave Arben Ahmetaj duke u mbështetur në shifra ka treguar ecurinë e ekonomisë, ndërsa nga …

Më shumë