KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Asamblesë Parlamentare të NATO-s mbylli punimet në Tiranë, Turner: Ishte një sukses

Asamblesë Parlamentare të NATO-s mbylli punimet në Tiranë, Turner: Ishte një sukses

Sesioni pranveror i Asamblesë Parlamentare të NATO-s mbylli të hënën punimet në Tiranë me miratimin me unanimitet të një deklarate të përbashkët, e titulluar “Një Axhendë e përbashkët dhe Rezolutë për NATO-n në Samitin e Varshavës”. Deklarata, e miratuar dhe me amendamentet e propozuara nga anëtarët e AP-së, kërkon nga …

Më shumë

PAA: Bojkot kuvendit 10 ditë

Partia Agrare Ambientaliste do të bojkotojë për 10 ditë punimet e Kuvendit duke u bërë kështu pjesë e vendimit të opozitës. Siç bën me dije zyra e shtypit e partisë Agrare Ambientaliste në njoftimin e shpërndarë për mediat, vendimi u komunikua nga kryetari i kësaj force politike Agron Duka gjatë …

Më shumë

Ismail Kadare merr sot titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”

Presidenti francez Francois Hollande do t’i dorëzoje sot shkrimtarit Ismail Kadare, titullin “Komandant i Legjionit të Nderit”, akorduar në fillim të vitit 2016. Nga faqja e zyrtare e Presidencës Franceze mesohet se në axhendën e presidentit Hollande është parashikuar që ceremonia e dorëzimit të këtij titulli të bëhet në orën …

Më shumë

Asambleja Parlamentare e NATO-s, Meta: Thelbësore të veprojmë si një trupe e vetme

asambleja e natos, ilir meta, nato, kryeministri i malit te zi

Fjalën e tij në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta e ka përqëndruar në marrëdhënien për sigurinë e përbashkët duke premtuar angazhim maksimal nga Shqipëria. Kryeparlamentari Meta loboi edhe për zgjerimin e NATO-s me anëtarësime të reja në rajon. Ndërsa kryeministri i vendit më të ri pjesë …

Më shumë