KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Napoli nuk e lëshon Hysajn, Klubi Italian kërkon ta mbaje 22-vjeçarin e shumëkërkuar

Elseid Hysaj, Napoli ndërpret bisedimet pë rinovim

Përkundër interesimit të Bajernit të Mynihut dhe Barcelonës, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj do të mbetet në Itali të Napoli. Klubi napolitan, nuk dëshiron të heqë dorë nga 22-vjeçari shqiptar që ka qenë shtylla e mbrojtjes për napolitanët dhe pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga trajneri Mauricio Sarri. Napoli tashmë është …

Më shumë

Kroacia: Serbia nuk po bashkëpunon me Gjykatën e Hagës

Vendimi i një gjykate serbe për të mos ekstraduar tre anëtarë të Partisë Radikale Serbe, të cilët kërkohen për kanosje të dëshmitarëve në Gjykatën e Hagës, ka shkaktuar akuza për mungesë bashkëpunimi nga Kroacia. Zv/kryeministri Tomislav Karamarko akuzoi Serbinë për mungesë bashkëpunimi me Gjykatën Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë, duke refuzuar …

Më shumë