KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Ambasadorja e BE-së Vlahutin takim me kryetarin e Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi Fatmir Xhafa

Vlahutin: Në Shqipëri gjytarët janë njerëzit më të pasur, ndonëse e kanë rrogë mujore deri në 800 euro

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj. Takimi vjen pak para mbledhjes së rradhës së këtij komisioni. Mësohet se në takim ka qënë i pranishëm edhe zv/ambasadori amerikan David Muniz, si edhe ekspertët …

Më shumë

Manjani studentëve të UPT, 400 vende të reja punë në Zyrat e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme

Rreth 400 vendet të lira pune janë aktualisht fushën e ekspertizës së Zyrave të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme. Për të rekrutuar këta punonjës Ministri i drejtësisë Ylli Manjani iu drejtua sot të rinjve e të rejave të Universitetit Politeknik. Në dalje ai tha se preferoi të mos të trokas …

Më shumë

Turqi, Nishani në Samitin Humanitar Botëror: Shqipëria mbështet axhendën e OKB-së

Nisi sot në Turqi Samiti Humanitar Botëror, nën kujdesin e Kombeve të Bashkuara. Në samitin e Stambollit ku diskutohet sistemi global i ndihmave humanitare, krahas shefit të OKB-së Ban Ki Mun dhe mikpritësit Rexhep Taip Erdogan, marrin pjesë edhe 60 krerë shtetesh e qeverish nga mbarë bota. Sekretari i Përgjithëm …

Më shumë