KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Basha: PPE mbështet platformën e elektorale të PD dhe garantimin e zgjedhjeve të lira, si kusht për integrimin e Shqipërisë

Basha: PPE mbështet platformën e elektorale të PD dhe garantimin e zgjedhjeve të lira, si kusht për integrimin e Shqipërisë

PD më e madhja e opozitës në Shqipëri, po tenton gjithnjë e më shumë të kushtëzojë miratimin e Reformës në Drejtësi me Reformën Zgjedhore që do të aplikohet në zgjedhjet parlamentare të vitit e ardhshëm. Ajo thotë se në këtë synim të saj ka edhe mbështetjen e Partive Popullore Europiane. …

Më shumë

Erdogan grave: Lindni fëmijë, mos përdorni kontraceptivë!

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje myslimanëve të refuzojnë kontraceptivët dhe të kenë më shumë fëmijë. Në një fjalim të transmetuar live në televizion, ai tha se “asnjë familje myslimane” nuk duhet të konsiderojë terapinë për kontrollin e lindjes apo planifikimin familjar. “Ne do të shumojmë pasardhësit …

Më shumë

Kosovë, fillon konferenca ndërfetare

Prishtina sot do të jetë nikoqire e një takimi të madh, të pestin me radhë të titulluar “Interfaith Kosovo”. Në këtë konferencë sivjet pjesëmarrjen kanë konfirmuar shumë pjesëmarrës, përfshirë edhe liderë fetarë nga Argjentina, Jemeni, Amerika, Kuba, Tajlanda, Nigeria, si dhe mbi 45 shtete tjera nga mbarë bota. Konferenca, e …

Më shumë