KRYEFAQJA » 2016 » Maj (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Maj 2016

Takim midis Merkel dhe Erdoan

merkel, erdogan, takim, stamboll, liberalizimi vizave per turqine, samiti boteror

Kancelarja gjermane Angela Merkel u shpreh sot se i ka kërkuar presidentit turk Erdoan që Ankaraja të përmbushë të gjitha kushtet e kërkuara nga Bashkimi Europian për liberalizimin e vizave, përfshi edhe rishikimin e ligjeve kundër terrorizmit. Pas një takimi me Erdoan gjatë punimeve të samitit botëror humanitar, Merkel gjithashtu …

Më shumë

Harito: Të miratohet sa më shpejt ligji për sigurinë kibernetike

milena harito, siguria kibernetike, krimi kibernetik, sulmet, inovacion, ligji sigurise

Transferta bankare të kryera në mënyrë ilegale, hapje llogarish të tilla fiktive me qëllim përfitimi, shkaktuar nga sulmet kibernetike, të cilat mund të prekin ndër të tjera shkëmbimin e informacionit në institucionet publike, telekomunikacionit etj. Për herë të parë hartohet një Ligj për Sigurinë Kibernetike, me anë të të cilit …

Më shumë

Ka rinisur puna në doganën e Kakavijës pas bllokimit tre ditor si shkak i grevës në Greqi

Krishtlindjet, shtohet fluksi i emigrantëve

Rikthimi në normalitet i qarkullimit të mjeteve në kufi, pas bllokimit tre ditor si shkak i grevës në Greqi, ka sjelle një fluks të lartë të lëvizjes së këmbësorëve dhe automjeteve në stacionin kufitar të Kakavijes. Siç njoftojnë autoritetet kufitare, në orët e para të mëngjesit ka rinisur puna në …

Më shumë